Yks Yangın > Ürünlerimiz > Kişisel Yangından Korunma Ekipmanları > Kişisel Yangından Korunma Ekipmanları

Kişisel Yangından Korunma Ekipmanları

İtfaiyeci Elbisesi

EN 469 onaylı,ceket pantolon rengi koyu laciverttir.Dış kumaş, nem bariyeri, ısı bariyeri ve ısı bariyerine kapitone edilmiş iç astar olmak üzere dört katmandan oluşmaktadır. Kol ağızlarında aramid bileklik mevcuttur. Ceketin sol göğüs üzerinde kapaklı telsiz cep bulunmaktadır. Elbisede Reflektif bant 3M (Scotchlite) mevcuttur. Herhangi bir yaralanma anında ceketi sedye gibi kullanabilmek amacıyla fermuarda kolay açılma mekaniz­ması (panik fermuar) mevcuttur.

İtfaiyeci Bareti

Yangınla mücadelede itfaiyecileri en zor koşularda çalışırken olası tehlikelere karşı korumak için tasarlanmıştır. Seçimlik pek çok özelliği ile yüksek seviyede korunma ile konforu, optimal seviyede birleştiren PAB İtfaiyeci bareti, hafifliği ile tercih edilmektedir.

İtfaiyeci Çizmesi

İtfaiyecilerin zorlu çalışma şartlarında görevlerini rahat ve güvenli bir şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli uluslararası itfaiyecilik onaylarına sahip, kimyasallara ve mekanik darbelere dirençli itfaiyeci çizmesidir. Ergonomik yapısı ve tutma kulpları ile hızlı ve rahat bir şekilde giyilebilmektedir.

İtfaiyeci Eldiveni

İtfaiyecilerin görevlerini rahat ve güvenli bir şekilde yerine getirebil­meleri için gerekli donanımlardan bir tanesi de itfaiyeci eldivenidir. İtfaiyeci eldiveni özellikle yüksek konfor sağlayan itfaiyeciler için EN 659 onaylı koruyucu eldivendir.

İtfaiyeci İç Başlığı

İtfaiyeci Kasklarının içerisine giyilerek kullanım için üretilen İç Başlık, boyun ve ensenin içten korunması için idealdir. İtfaiyeci elbisesi ve kask arasında boşluk kalmadan korunma ihtiyacı düşünülerek kendinden alev almaz kumaş ve alev almaz dikiş ipliği ile üretilmiştir.

Solunum Seti

Tehlike içeren endüstriyel çalışma ortamlarında veya yangın gazları ve duman­larının bulunduğu itfaiyecilik çalışmalarının yapıldığı ortamlarda, yangınla mücadele amacı ile insanları soludukları havadaki tehlikelere karşı korumak için üretilmiştir. 89/686/EEC Kişisel Koruyucu Donanım sınıfına giren özel tasarım tüplü solunum sistemleridir. EN 137 TİP 2 / EN 139 standartlarına uygun olup CE işaretlidir. MED direktifine uygundur.

Tam Yüz Gaz Maskesi

Drager X-plore 6300, konfordan veya kaliteden ödün vermeden uygun fiyat arayan kullanıcılar için, hem verimli hem de düşük maliyetli bir tam yüz solunum maske­sidir. Dünya genelinde onlarca yıllık kullanımıyla kendini kanıtlamış Panorama Nova Standart maskenin devamı niteliğindeki bu tam yüz maskesi, yeni renkleri ve entegre barkodu ile yeniden tasarlanmış ve iyileştirilmiştir.

RD 40 A1B2E2K1 Hg CO NO P3 Filtre

Asidik gazlar, Arsin, Organik azot bileşikleri, Brom,Diboran Fosgen, Fosfin, Halojen- ler,Hidrojen sülfür, Karbon disülfür Klordioksan, Merkaptanlar, Sülfürilklorür, Ketenler Asetikasit, Formik asit, Hidroflorikasit, Silan, Fosfortriklorür, vb. B2:Fosfor- triklorür, Hidrojenselenür, İyot,İzosiyanat, Klorsülfonikasit, Kükürtmonoklorür, Hidrojenbromür Amonyumpolisülfit, Kloramin,vb.

Duman Tahliye Fanları

Yüksek dayanımlı ve saglam polyethilen gövde, Yeni polyethilen turbo fan kanat­ları, Düşük ilk çalışma akımı üst üste koyulabilecek şekilde dizayn, Standart 15’/4.6m elektrik kablosu, IP65 yağmurlama testi yapılmış akuple açma kapama anahtarı -370C / 400C arasinda surekli calisir, 850C de motor sıcaklık toruması devreye girerek motoru devreden çıkarır, motor soğuduğunda kendiliğinden tekrar devreye girer.

Yangın Malzeme Dolabı

198 x 92 x 40 ölçülerinde 1.2 mm Dkp. sacdan mamül elektrostatik toz boyalı cam kapaklı ayarlanabilir 5 adet raflı yangın malzeme dolabı. İçeriği; Nomex yangınla mücadele elbisesi, Temiz hava tüplü solunum seti, İtfaiyeci bareti ( kaskı ), İtfaiyeci Eldiveni, İtfaiyeci Çizmesi, Isıya dayanıklı kevlar eldiven, Yangından Kaçış başlığı, Kurtarma Baltası, Megofon,Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri, Kurtarma Halatı Çift Karabinalı (50 Mt ), Işıldak, Yangın Battaniyesi.