Yks Yangın > Ürünlerimiz > YKS Yangın > Yüksek Basınçlı Yangın Söndürme Sistemleri

Yüksek Basınçlı Yangın Söndürme Sistemleri

TEK MOTORLU SİSTEMLER

B 30 (Benzin Motorlu Sistemler)

Araçlar ile girmenin mümkün olmadığı,ulaşılması zor olan alanlardaki yangınlar ile mücadelede bağımsız Benzin motoru ile hiçbir güç kaynağına gereksinim duymadan çok hızlı ve etkili şekilde yangına müdahale edebilmektedir. Yapısal olarak küçük hacimli ve hafif olması bir personel tarafından rahatça kullanılabilir olması ,yangın mahalline kolayca ulaşılmasını sağlar.

Mobil olarak kullanılan sistem,her türlü aracın üzerine monte edilebilmekte veya römorklu olarak üretilmektedir.

Rotfire B 30 Teknik Özellikler

Pump pressure (Bar)    :100-110
Water flow (Lt/h)          : 1800/2000
Throw distance (m)       : 12-15 (water-foam-covered area)
Engine power (Hp)        : 13
Engine type (12V)          : single -patrol
Water tank (Lt)              : 300
Foam tank 1-2 (Lt)        : 2 x 30

Çift MOTORLU SİSTEMLER

D 30 (Dizel Motorlu Sistemler)

Araçlar ile girmenin mümkün olmadığı,ulaşılması zor olan alanlardaki yangınlar ile mücadelede bağımsız Dizel motoru ile hiçbir güç kaynağına gereksinim duymadan çok hızlı ve etkili şekilde yangına müdahale edebilmektedir. Yapısal olarak küçük hacimli ve hafif olması bir personel tarafından rahatça kullanılabilir olması ,yangın mahalline kolayca ulaşılmasını sağlar.

Mobil olarak kullanılan sistem,her türlü aracın üzerine monte edilebilmekte veya römorklu olarak üretilebilmektedir

Rotfire D 30 Teknik Özellikler

Pump pressure (Bar)    :150-160

Water fiow (Lt/h) : 1800/2000 Throw distance (m) : 14-15

Engine power (Hp) : 17

Engine type (12V)         : Diesel

Water tank (Lt) : 300

Foam tank 1-2 (Lt) : 2 x 30

RÖMORKLU SİSTEMLER

RS Serisi (Tek Torsyonlu)

Yangın risk bölgesi geniş bir alana yayılmış, yangın mahalline hızlı ulaşım için ayrılmış araçları bulunmayan tesislerde, her türlü araç ile çekilmeye imkan tanıyan sistemdir. Tek Torsyonlu RS serisi römorklarımız Rotfire D30 ve B30 tek motorlu modellerimiz için özel olarak dizayn edil iştir. Römorklarımız yangın söndürme sistemine ait su ve iki adet köpük tanklarını çelik şasi üzerine,taşı- ma kapasitesine uygun büyüklükte üretilmektedir. RS serisi tek torsyonlu römorklarımız maksimum 500 Lt. su tankılı ve tek motorlu sistemlerin taşıma kapasitesine uygundur.

Römorkun ön kısmında yüksekliği ayarlanan denge tekerleği . Her türlü araç ( Traktör,Kamyon,Kamyonet,Jip) ile çalışabilen ayarlı çeki kaplini . Işık sinyalizasyon lambaları,elektrik bağlantı sistemi,gece görüş reflektörleri . Su kapasitesine uygun tek veya çift dingil seçeneği . Taşıma kapasitesine uygun jant ve lastik seçenekleri

RD Serisi (Çift Torsyonlu)

Yangın risk bölgesi geniş bir alana yayılmış ,yangın mahalline hızlı ulaşım için ayrılmış araçları bulunmayan tesislerde, her türlü araç ile çekilmeye imkan tanıyan sistemdir. ÇiftTorsyonlu RD serisi römorklarımız Rotfire D30 , B30 , B60 ve D60 modellerimiz için özel olarak dizayn edilmiştir.Römork- larımız yangın söndürme sistemine ait su ve iki adet köpük tanklarını çelik şasi üzerine,taşıma kapasitesine uygun büyüklükte üretilmektedir. RD serisi çift torsyonlu römorklarımız maksimum 1000 Lt. su tankılı sistemlerin taşıma kapasitesine uygundur. 1000 lt. üzeri su tanklı sistemlerimizde makaslı dingil sistemi kullanılmaktadır.

 Römorkun ön kısmında yüksekliği ayarlanan denge tekerleği

 Her türlü araç ( Traktör,Kamyon,Kamyonet,Jip) ile çalışabilen ayarlı çeki kaplini

 Işık sinyalizasyon lambaları,elektrik bağlantı sistemi,gece görüş reflektörleri

Su kapasitesine uygun tek veya çift dingil seçeneği

Taşıma kapasitesine uygun jant ve lastik seçeneği